HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Çorlu Spor Lisesine Kavuştu

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında, Çorlu İlçesinde yapımı tamamlanan ve Trakyanın tek spor lisesi olma ö

corlu 08.09.2017 15:54:02    (437) Okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında, Çorlu İlçesinde yapımı tamamlanan ve Trakyanın tek spor lisesi olma özelliği taşıyan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Lisesinin devir teslim töreni gerçekleşti.

Devir Teslim Törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrakın yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç,İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka ve Mehmet Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 193 DERSLİĞİN TESLİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Törende ilk konuşmayı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Geçen yıl Temmuz ayında temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz inşaatımızı bir yıl içinde tamamlayıp eğitime hazır hale getirmiş bulunuyoruz. Okulumuzu 24 derslikli ve 720 öğrenci kapasitelidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak şuana kadar Milli Eğitim Teşkilatına teslim ettiğimiz derslik sayısı 193tür. Bu derslikler ortalama 5600 öğrenci kapasitesini içeriyor. 2 ay içerisinde Marmaraereğlisi İlkokulunu ardından 2018 Nisan sonuna kadar da Saray Endüstri Meslek Lisesini teslim ettiğimiz zaman toplam 254 derslik kapasitesi ve 7620 öğrenci kapasiteli okullarımızı Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim etmiş olacağız. 2016 yılında Büyükşehir Belediyesinin tüm yatırımları içerisinde eğitime yatırımlarının oranı yüzde 13 olarak gerçekleşmiştir. Bizimle birlikte kurulan büyükşehir belediyeleri arasında bu ortalama binde 4tür. Türkiye ortalaması ise binde birlerdedir. Dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime bu tarzda bir katkı sağlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığımızı ifade etmek isterim. Bu okulumuzun adına yakışır bir şekilde Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı öğrencilerin, fikri hür vicdanı hür nesiller yetişmesine ev sahipliği yapacağı inancı ile okulun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dedi.

TEKİRDAĞ AKADEMİK OLARAK DA BAŞARISINI GÖSTERECEKTİR

Oral Karakayanın ardından konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ise, Bugün Tekirdağ için mutlu ve huzurlu bir gün, bizler içinse iki kere mutlu bir gün. Zira hem ilimize Çorlu özelinde yeni bir okul kazandırmanın heyecanını hem de ilimizde olmayan bir okul türünün, bir spor lisesinin ilimize ilçemiz özelinde kazandırılmasının heyecanını yaşamaktayız. Tekirdağ, nüfus yoğunluğu açısından hızla büyüyen bir şehir? Bu eğitim özelinde de ciddi fiziksel ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Bu anlamda şuan ilimiz dâhilinde Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu başta olmak üzere 45 tane okul yatırımımız var. Bunlardan 10 tanesi hayırsever yatırımdır. İlimizin fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi ile beraber ilimizin akademik başarı konusunda da adından söz ettiren bir il olması dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında emeği geçen başta Büyükşehir Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

ÇORLU SPOR ALANINDA ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTI

Bir diğer konuşmayı gerçekleştiren Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan , Burada verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştiriyoruz. 11 İlçeye 11 Okul projesinin kapsamında Çorluda Ulu Önderimizin adıyla spor lisemizi Çorlumuzun hizmetine sunuyoruz. Öncelikle Çorluya böyle bir okul kazandırmasından ve eğitim alanında tereddütsüz her türlü desteği gösterdiğinde dolayı Tekirdağ Büyükşehir Başkanım Kadir Albayraka teşekkür ediyorum. Aklınıza neden spor lisesi diye bir soru gelebilir. Kick Boksta Türkiye ve dünya şampiyonluğu, Güreşte genç bayanlarımızın Türkiye ve Avrupa şampiyonluğu, Liseler Arası Güreş Takımımızın Dünya şampiyonluğu, Küçük kızlar Voleybol Takımının Türkiye şampiyonluğu gibi başarılar gösteren ilçemizde spor lisesi başarımızı daha da yukarı çıkaracaktır. dedi.

HALKIN İHYİTACINI GÖZETEN PROJELER ÜRETİLDİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise güzel bir amaç için bir araya gelindiğini belirterek Sosyal Demokrat belediyeciliğin belli kuralları, belli kaideleri var. Bu görev ve kaideleri tanıyan belediye başkanlarımız da kendi görev tanımları dışında halkımızın ihtiyaçlarını, önceliklerini, sıkıntılarını giderme konusunda kendilerini sorumlu hissederek ellerini taşın altına koyacak projeler geliştirdiler. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Lisemizi de bu kapsamda değerlendirecek bir proje. İfadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ HİZMETİN YANINDA OLDUK

Emre Köprülünün ardından konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de Tekirdağda yapılacak her türlü hizmetin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bizler birlikte hareket ettikçe her türlü işi başarırız. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile randevulaştık. Önümüzdeki günlerde Çorlu futbol stadı ve diğer yatırımlarımızı görüşeceğiz dedi.

İSMİNE YARAŞIR NESİLLER YETİŞTİrMESİNE VESİLE OLSUN

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise Açılışını gerçekleştirdiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor okulu ismine yaraşır bir şekilde nesiller yetişmesine vesile olur. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz önemli bir hizmete imza atmış durumda. 11 ilçemizde 11 eğitim yuvasının kazandırılması önemli ve değerli bir hizmet. Ben başta Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere tüm meclis üyelerimize Tekirdağlı hemşerilerimiz adına teşekkür etmek istiyorum. Umuyorum ki bu tür hizmetler gelecekte ülkeyi yönetecek olan nesillerin gelişmesine en iyi şekilde katkı sağlar. Tekirdağın artan nüfusu okul ihtiyacını da doğuruyor. Biz de bu amaçla gerek hayırsever vatandaşlarımız gerek yerel yönetimlerimiz gerek merkezi yönetimimizi Hükümetimizin vermiş olduğu katkılar ile gerçekleştireceği yeni yatırımlar ile birlikte 45 okulumuz için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz şeklide konuştu.

BAŞARI TEKİRDAĞ HALKININDIR

Açılış töreninde konuşmasını yapmak üzere kürsüye takdim edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise yaptığı konuşmada 11 İlçeye 11 Okul projesinin başarısı ben Kadir Albayraka değil, 11 ilçe başkanımız, 48 belediye meclis üyesi ve benim de bulunduğum 60 belediye meclis üyesinin ve o üyeleri seçen Tekirdağ halkınındır. Spor lisemiz Trakyanın tek spor lisesidir. İçindeki Kapalı spor salonu ve diğer tesisleri ile çok güzel bir okul oldu ve Çorluya da yakıştı. En kısa zamanda kapalı spor salonun temel atmasını yapacağız. En büyük bisiklet parkuru olan Bülent Ecevit Parkının birinci kulvarını bitirdik. Teslim almaya başladığımız 15e yakın yeni otobüsleri de devreye sokacağız. Otogar ve Sebze Meyve Hali hazırlıları da devam ediyor. Mesai saatimizi sabah 05.00ten akşam 23.00e kadar uzattık. Mahallerimizi tek tek gezerek talep ve önerilerini dinliyoruz. Hizmet süremizin sonunda söz verdiğimiz her şeyi yapmış olacağız. Ben bu okulun dünya şampiyonlukları getireceğine inanıyorum. Okulumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürkün adını vermekten dolayı duyduğumuz gurur ile teslim ediyoruz dedi.

Törende ayrıca Çorlu eski Belediye Başkanı Seyfettin Meriç isminin Çorluda bir bulvara verilmesinde dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysana teşekkür etti. 11 İlçeye 11 Okul projesi kapsamında yapımı tamamlanan Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Lisesini Devir Teslim Töreni konuşmaların ardından kurdele kesimi ile son buldu.corlu 08.09.2017    (437) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  Çorlu Belediye Başkalığına Adaymısınız? 24.06
  Engelsiz Taksi Hizmet Edecek 23.06
  Trakya Kalkınma Ajansı İle İş Birliği Protokolü İmzalandı 23.06
  Şehrimizi Parklarla Donatmaya Devam Ediyoruz 23.06
  Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor 23.06
  Engelli ve Yaşlılarımızı Sandığa Taşıyacağız 22.06
  Üç Ayda 12 Bin Ton Asfalt Serildi 22.06
  İzzet Volkan Hava Alanına Sahip Çıkalım 21.06
  33 STKdan Ortak Açıklama CUMHUR İTTİFAKI 21.06
  AKPARTİ ile CHP Mitingleri Arasındaki Farklar 21.06
  İNCE Çorluya Köprülü İçin mi Geldi 20.06
  Sokak Hayvanları Emin Ellerde 20.06
  Pazarda File Dağıtımı Gerçekleştirildi 20.06
  Ergene’de Yaz Okulu Kursları Başlıyor 20.06
  Engelli Vatandaşların Her Zaman Yanındalar 18.06

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası