HABER ARA >>>    >>> 2011 de NELER OLDU SON 30 HABER

Adrese Teslim İhale Meclise Geldi

 Ergene Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısında soru önergesi veren AKPARTİ gurubu ADRESE TESLİM İHALEYİ sordu.

Tekirdağ Süleymanpaşa´da

corlu 07.09.2017 11:33:07    (4500) Okunma

Ergene Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısında soru önergesi veren AKPARTİ gurubu ADRESE TESLİM İHALEYİ sordu.

Tekirdağ Süleymanpaşa´da yayın yapan Lambadaki Cin internet sitesinde yayınlanan ERGENE BELEDİYESİNDE ADRESE TESLİM İHALE başlıklı haberi hakkında soru önergesi veren Akparti gurubu ´´Eğer ki konuşulanlar doğru ise, milyonlarca paranın buharlaştığı iddiası tüyü bitmemiş yetimlerin hakkına tecavüz etmektir.´´ dedi.

AKPARTİ gurubu soru önergesi şöyle;

İnternet medyasında “Ergene Belediyesi’nde Adrese Teslim İhale mi?” konulu haber içeriğinde yer alan 29 Haziran 2017 tarihinde yaptığınız 2017/275023 kayıt numaralı, Sağlık Yeşiltepe Mahalleleri Asfalt ve Sathi Kaplama Yol Yapımı ihalesine 14.198.662 (ondörtmilyonyüzdoksansekizbinaltıyüzaltmışiki) TL ile en uygun teklifi veren firmanın 33 kuruşluk aritmetik hata nedeniyle elendiği ve bunun yerine en uygun ikinci teklifi veren diğer firmaya 16.383.761 (onaltımilyonüçyüzseksenüçbinyediyüzaltmışbir) TL’ye verildiği ve 2.185.099 (ikimilyonyüzseksenbeşbindoksandokuz) TL paranın birilerinin cebine girdiği!!bilgisi yer almaktadır.

Basına düşmüş olan adrese teslim ihale Tekirdağ ve Ergene’de herkesin diline düşmüştür. Bu durum ilçemiz için yüz kızartıcı bir hal almıştır. Kamuoyu belediye başkanından bir açıklama beklemektedir. Bahse konu haber farklı ve taraflı ise gereğini yapınız. Eğer ki konuşulanlar doğru ise, milyonlarca paranın buharlaştığı iddiası tüyü bitmemiş yetimlerin hakkına tecavüz etmektir.!!!

Kamu İhale Genel Tebliği Değişikliği ile madde “16.5.3. Elektronik araçlar yardımıyla tablolama (MS Excel, Numbers, LibreOffice Calc ve benzerleri) kullanılarak oluşturulan teklif mektubu eki cetvelin çarpım ve toplamlarında yazılımdan kaynaklanan yuvarlamalar nedeniyle oluşan hesaplama farklılıkları, toplam teklif fiyatının binde birine eşit veya daha az olması ve ihalenin sonuçlandırılmasına esas teklif sıralamasının değişmemesi kaydıyla aritmetik hata olarak kabul edilmeyecek ve bu farklılıklar isteklinin teklif cetvelinde yazılı birim fiyatlar esas alınarak ihale komisyonu tarafından re’sendüzeltilecektir.Yapılan bu düzeltme sonucu bulunan tutar, sınır değer hesabı hariç, isteklinin teklif ve yeterlik değerlendirmesine esas nihai teklif fiyatı olarak kabul edilecektir.”ibaresine rağmen, amir hüküm dışında ve tebliğe aykırı bir işlem yapılmıştır.

Verilen bilgiler ışığında;

1. Kamu İhale Genel Tebliğinde yapılan değişiklikte belirtilmesine rağmen; çok küçük bir hata nedeni ile 2.185.099 (ikimilyonyüzseksenbeşbindoksandokuz) TL. daha fazla bir bedel ile işin yaptırılmasının gerekçesi nedir?

2. Bu durumda oluşan 2.185.099 (ikimilyonyüzseksenbeşbindoksandokuz) TL kamu zararının sorumluluğu kimlere ait olacaktır?

3. 33 kuruş gibi çok küçük bir miktar nedeni ile elenen firma Kamu İhale Kurumuna itiraz edip de bu ihale iptal edilir ise, Sağlık ve Yeşiltepe mahallesinde yaşayan vatandaşlarımıza nasıl cevap vereceksiniz?

Yukarıda belirtilen bilgi ve sorularımız hakkındaki görüş ve düşüncelerinizin net, açık, anlaşılır bir şekilde

yazılı olarak cevaplandırılmasını Ergene halkı adına arz ve talep ederiz.
corlu 07.09.2017    (4500) Okunma
BU HABERE YORUMLAR
YORUM YAPILMAMIŞ   SESSİZ KALMA YORUM YAP

Çorlu Gündemi

  TEKPARK ta Operasyon 6 Kişi Görevden Alındı.
  İYİ Parti den AKPARTİ Çelengine Tepki
  Ergene Belediyesinde Sular Durulmuyor.
  Çorlu da Arsa Satın Alacaklar DİKKAT
  Çorlu Belediyesi Bu Caddeyi Neden Açmıyor.
  Ünal Baysan Özür Dilemeli
  AKPARTİ de ŞOK İstifa
  CHP Saray İlçe Başkanı Uzaklaştırıldı.
  Rasim Yüksel O Soruyu Cevapladı
  Hedefim Milletvekili Olmak

Son Haberler

  O Araçlar Sayıştay Raporuna Yansıdı 17.11
  Özel Kaleme Atama Yapıldı 15.11
  Trabzonlulara Cevap Geldi 14.11
  AKPARTİ Gönül Belediyeciliği 14.11
  Uysalcan dan Anlamlı Ziyaret 14.11
  Müge Yıldız Aday Gibi Konuştu 14.11
  Umut Güngör TOBB Fuarcılık Meclisine Seçildi. 12.11
  Orion AVM Boyner de Çılgın İndirim 10.11
  Kaymakamdan Yeni Sanayi Sitesine Ziyaret 10.11
  ÇTSO dan 10 Kasım Mesajı 09.11
  Yaşlı Teyze İstedi Kaymakam Yaptı. 07.11
  Hükümet Süleymanpaşa yı Unutmuş 07.11
  Nuhoğlu Eşit ve Doğru Hizmet Verilecek 06.11
  AKPARTİ Ergene de Son Durum 06.11
  Uysalcan Muhtarların Sorunlarını Dinledi. 06.11

İnternet Sınırsız Paylaşım ve Bilgi Kaynağıdır. Sitemizdeki Her Türlü Bilgi ve Resim Paylaşıma Acıktır. Kaynak Belirtilmesi Ahlaki Değerdir.

Sitemiz corluda.com İnternet yayıncıları Derneği      Üyesi ve Çorlu temsilcisidir                    Site Haritası