Tombik Et Döner

10.00TL.

Diyar Döner

282 652 26 23

Yarım Ekmek Döner

12.00TL.

Diyar Döner

282 652 26 23

Fındık Lahmacun

6.00TL.

Şanlı Urfa Kebap

282 651 87 77

Nizamettin GÜMÜŞ

Nizamettin GÜMÜŞ 1986 yılında Sinop ili Durağan ilçesinde doğdu. Tahsilini Ankara'da tamamladı. 2003 yılından bu yana Çorlu'da ikamet etmektedir. Çeşitli yerel ve ulusal haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmasının yanında bir çok sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır. Halk Bilimci'dir.
Halk Bilimçi
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
KUDÜS  16.12.2017   (1050) Okunma
Kudüs tartışmalarına Maduro´nun da dahil olması ve Islam Işbirliği Teşkilatı toplantısına katılması ile Amerika Israil despotizmine karşı yeni bir bloğun oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu blok sadece Israil sorununda değil her alanda işbirligini sürdürmeli ve yeni ülkelerle birliği sağlamlaştırmalı.

Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yakalanan Islam ülkeleri arasındaki uyumlu hareketin faydalarını görmeye başladık. Inşallah devamı gelir.

Lakin bundan öncesinde olanları anlayabilmek için şu hikaye bize yol göstersin.

"Kör yılan ekinlerin biçilmesine yakın tarlada kendisine bir yuva yapmış ve orada yumurtlamış. Derken bir süre sonra yavruları yumurtadan çıkmış. Ama bir türlü hızlı sürünmeyi öğrenemedikleri için kör yılan çok üzgünmüş. Yiyecek aramaya giderken yavrularını sık sık uyarırmış:

Aman yavrularım gözünüzü dört açın. Yarın tarla sahibi gelince kulak verip ne konuştuklarını öğrenin. Biz de ona göre davranalım…

Kör yılan gidince, tarla sahibi ve oğlu gelmiş. Oğluna ´Tamam, buğdaylar olgunlaşmış. Bugün git komşulara haber ver. Babam ekinleri biçmek için sizleri imeceye çağırıyor, de. Yarın erkenden orakları alsın gelsinler.´ demiş.

Kör yılan yuvasına dönünce yavruları çiftçinin söylediklerini telaşla annelerine aktarmış.

‘Hiç korkmayın´ demiş kör yılan  ‘Yer değiştirmemiz için daha vakit var. Yarın yine dinleyin bakalım ne konuşacaklar?´

Ertesi gün tarla sahibi yine oğluyla birlikte gelmiş. ‘Ekinler çok olmuş. Artık bu halde bekletemeyiz. Gördün mü komşuların bize ettiğini? Git bari akrabalara haber ver, yarın sabah erkenden burada olsunlar.´ Demiş.

Yavrular bu defa daha çok korkmuşlar. Anneleri gelince herşeyi anlatmışlar. Kör yılan yine aldırmamış. ‘Siz rahatınıza bakın´ demiş. Yemlerini yiyip uyumuşlar…

Ertesi gün kör yılan gün doğmadan yiyecek toplamak için tekrar yola çıkmış. Bir süre sonra çiftçi ve oğlu gelmiş. Çiftçi gelip gidenin olmadığını görünce oğluna dönmüş:

‘Biz hata ettik oğlum´ demiş. ‘Komşuya, akrabaya güvenmeyecektik. Dostun akrabanın da en iyisi insanın kendisidir oğlum. Kendi işimizi kendimiz görmeliydik demiş.

Akşam yuvasına dönen kör yılan bu haberi alınca: ‘Şimdi iş ciddi. Hemen buradan gidelim´ demiş. Yavrularını peşine takıp terketmiş yuvasını."

Evet, Filistin´in hali çiftçinin haline ne kadar da benziyor.

1948´den beri Batı ülkelerinin bu arsız ve gaspçı yılan rejime karşı yaptırımlarda bulunmasını bekledik. Camp David´ler imzalandı, Oslo görüşmeleri yapıldı ama kör yılan (İsrail) bu yapılan görüşmelerin sadece zaman kazanma süreci olduğunu bildiği için zerre kadar geri adım atmadı. Hatta tabiri caizse yumurtladıkça yumurtladı, çoğaldıkça çoğaldı.

 IIT dün İstanbul´da toplandı. Ne var ki 57 üyesi bulunan teşkilatın toplantısına 48 ülke katıldı. Bu 48 ülkenin ise sadece 16´sı devlet başkanı seviyesinde Kudüs meselesine hassasiyet gösterdi. Böyle bir ortamda Kudüs Filistin´in başkenti kararı çıktı. Cumhurbaşkanımızın gayreti olmasa belki bu karar da çıkmayacaktı. 

Hatta şunu da bilin Suudi Arabistan ve Mısır birlikte hareket ediyor. Gazze´yi Mısır´a, Batı Şeria´yı Ürdün´e vermek ve kutsal mekanların olduğu Kudüs´e de özel bir statü verilsin istiyorlar. 

Lakin bilmiyorlar ki o kor yılan birgün onların topraklarına da yuvalanacak.

YAZANLAR

  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Cenab ERSÖZ
  Mustafa AYDINLI
  Nejdet KÜLÜNK
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Hüseyin KARADENİZ
  Gülgün KEÇECİ
  Zaim ERKEN
  Erdal ÖZCAN
  Doğan GÜNEŞ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  19 Mayıs Kurtuluşa Giden Yol
  Türkiyenin Seçimi
  Gülmem ki Ben
  Mızrak Çuvala Sığmıyor.
  Ramazan geldi Hoş geldi

Tombik Et Döner

Adet  10.00 TL.

Diyar Döner

282 652 26 23

Yarım Ekmek Döner

Adet  12.00 TL.

Diyar Döner

282 652 26 23

Fındık Lahmacun

Adet  6.00 TL.

Şanlı Urfa Kebap

282 651 87 77

Baskılı Sırt Çantası

Adet  29.00 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65

Lebi Derya Köfte

Porsi  30 TL.

Lebi Derya Restoran

Baskılı Bez Çanta

Adet  2.70 TL.

DijiMed Promosyon

0282 65 112 65