Vestel CF- 300

999TL.

Kaan Beyaz Eşya

2826548866

Salon Çamı

70.00TL.

Özgür Çiçek Evi

282 652 00 82

Su Arıtma Sanayi Tipi

1750TL.

Trakya Su Arıtma

Üyelik Sonu

Nizamettin GÜMÜŞ

Nizamettin GÜMÜŞ 1986 yılında Sinop ili Durağan ilçesinde doğdu. Tahsilini Ankara'da tamamladı. 2003 yılından bu yana Çorlu'da ikamet etmektedir. Çeşitli yerel ve ulusal haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmasının yanında bir çok sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır. Halk Bilimci'dir.
Halk Bilimçi
Yazara Mesaj Yaz
Bu Bölümde Yazılan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir
Tek suçlu Zarrab mı?  09.12.2017   (572) Okunma
Tek suçlu Zarrab mı?
 Zarrab olayı derinleştikçe mide bulandıran iddialar da bir bir gün yüzüne çıkıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ´nin yaptığı tam manasıyla bir küstahlık. Bağımsız bir ülkeyi, bir başka bağımsız ülkeye uygulanan ambargoyu deldi diye yargılamaya kalkması karşısında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ´ne karşı, ‘Sen kim oluyorsun da beni yargılamaya kalkıyorsun´ tavrı takınmak, en doğru bir davranış olmalı.  

Bu konuda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ´ne, ‘Sen dünyanın jandarması değilsin, senin her istediğini yapmak zorunda değiliz´ diyerek diklenmek ve mahkemeyi ademe terk etmek gerekli.
Bu tür bir tavrın tesirli olabilmesi için ülke içerisinde de bir takım adımların atılması gerekmektedir. Elbette Zarrab´ın her dediği doğru olarak kabul edilmemeli. Fakat ortaya atılan ciddi iddialar var. 45-50 milyon dolar gibi bir rüşvet iddiası var iken hiçbir adım atmadan beklemek devlet ciddiyetini temelinden sallayacak bir vaziyettir.

Bu ülkenin Çalışma Bakanı, 1400 TL verdikleri asgari ücretliden fedakârlık beklerken bir daha önceki bakan ise 45-50 milyon dolar rüşvet almakla suçlanıyor ve bu güne kadar ne o eski bakan ile ilgili, ne de aynı suçlamalara muhatap olan diğer bakan ve bürokratlar hakkında hiçbir işlem yapılmış değil.

Haklı olarak Zarrab´ın Türkiye´deki mal varlıklarına el koyan mahkeme neden aynı işlemi onun rüşvet verdiğini öne sürdüğü kişiler için de yapmadı acaba? En azından bu konuda bir tahkikat açılıp neticeleninceye kadar olayda isimi geçen kişilerin mal varlıklarına ihtiyaten el konulamaz mıydı? Netice de Zarrab o paraları rüşvet olarak verdiyse şayet emin olun ki kendi babasının cebinden vermemiştir. Para milletin parasıdır.

Fakat ne hikmetse veyahut neden korkuluyorsa; Bir tek savcı da çıkıp bu konuda tek bir adım atmadı. Ben Zarrab´ın her dediği doğrudur demiyorum. Fakat iddiaların çok ciddi olduğunu da hepimiz görüyoruz. Mahkemelerin bağımsız ve tarafsız bir şekilde bu konuyu incelemeleri gerektiğini söylüyorum.

Aslında şayet sahiden masum iseler, Zarrab´ın bütün dünyaya rüşvetçi diyerek tanıttığı kişilerin çıkıp kendilerinin yargılanma istemeleri yerinde bir davranış olur. Fakat savcıların, politik istemin tavrını beklemesi ve rüşvetçi olarak damgalanan kişilerin suskunluğu, iddiaları daha kuvvetli hale getiriyor.

Rüşvet verenin de alanın da Lanetlendiği bir medeniyetin çocukları olarak Zarrab´ın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ mahkemesi önünde alçaklığın dibine vurup mel´unluğunu itiraf ettiğine hep birlikte şahitlik ettik. Ya alanlar? Onlar da şu an ki sessizlikleriyle Zarrab ile aynı sıfatı kabullenmiş mi oluyorlar acaba?

YAZANLAR

  Nizamettin GÜMÜŞ
  Feray KARAGÖZ
  Cenab ERSÖZ
  Av. Burhan ATEŞ
  Nejdet KÜLÜNK
  Atıf MUTLU
  Murat SEVGİ
  Hüseyin KARADENİZ
  Gülgün KEÇECİ
  Zaim ERKEN
  Erdal ÖZCAN
  Doğan GÜNEŞ
  Gülbin PEKEL

SON BEŞ YAZI

  KUDÜS
  Tek suçlu Zarrab mı?
  vizyon Misyon
  Çifte STANDARTLI CHP
  FAŞİST DİKTATÖR

Vestel CF- 300

Adet  999 TL.

Kaan Beyaz Eşya

2826548866

Salon Çamı

Adet  70.00 TL.

Özgür Çiçek Evi

282 652 00 82

Su Arıtma Sanayi Tipi

Adet  1750 TL.

Trakya Su Arıtma

Üyelik Sonu

Klasör Dar Spectra

Adet  2.00 TL.

Yükselen Kırtasiye

282 651 01 26

Benjamin Büyük Boy

Adet  90.00 TL.

Özgür Çiçek Evi

282 652 00 82

13 Ad. Gül Demedi

Adet  65.00 TL.

Kiralık Çiçekçi

Kiralık Mağaza