Halk Ekmek Açılırsa Belediyenin Yanındayız

(07.01.2021)         

Aylık basın toplantılarına devam eden İYİ Çorlu teşkilatı basın mensupları ile bir araya geldi. İYİ Parti Çorlu ilçe binasında basın açıklaması yapan İlçe Başkanı İlker ATASEVER geçtiğimiz ay Çorlu ve Tekirdağ gündeminde yaşananları değerlendirdi.

Bizde İki Arada Kaldık

Iyi Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever ´´En temel besin gıdası olan ekmeğin 2 lira olmasında bir taraftan esnafın yüzünü güldüren bir sonuç gibi görürse de, diğer taraftan vatandaşın bütçesini sarsan bir dengesizliğin gidip gelmesi arasında, biz de dengemizi kaybettik, burada esnaf mı mutlu olsun, yoksa vatandaş 2 liraya göğüs mü gersin, gibi ikilemin arasında kaldık´´ dedi.

Yunanistan´dan Un İthal Ediyoruz.
Atasever ´´bu dengesizliğin kaynağına indiğimiz zaman Türkiye´nin un ithalatçısı ülke olduğumuzu hatırlamamız gerekiyor, tarım alanı olarak Türkiye´nin onda bir yüzölçümüne sahip Yunanistan´dan un ithal ettiğimizi hatırlatmak istiyorum´´ dedi.

Millet ittifakı ortağı olan CHP´li belediyeler konusunada değinen İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever ´´geçtiğimiz seçimlerde Çorlu´da CHP ile ittifak yapmamış olmamıza rağmen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile beşeri ilişkilerimiz gayet üst düzeyde iyi gidiyor. Dün Meclis toplantısında bahsedildiği gibi Çorlu´da 2021 yılının bisiklet yılı olması bizi mutlu etti kendisine teşekkür ediyoruz´´ dedi.

Halk Ekmek Büfeleri Açılırsa Belediyemizin Yanındayız.

Ekmekte yapılan 2 lira fiyat düzenlemesinde esnaftan yanamısınız yoksa vatandaştan yanamısınız? sorumuzu yanıtlayan İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever ´´Esnaf da bizim Vatandaş da bizim seçmenimiz, biz de arada kaldık, Gıda ve ekmek bizim milletimizin temel besin kaynağı bu noktada Çorlu Belediyesi´nin açmayı planladığı Halk Ekmek büfelerinin çok yerinde bir karar olduğunu ve belediyemizin yanında olduğumuzu söylemek istiyorum Ben de Ticaretle uğraşıyorum ticarette daha ucuzunu bulan müşteri oraya gider buda aynı mantık, daha ucuz ekmeği mal edebilirsek 1 - 1,5 tl bandında kalırsa neden olmasın biz de bunu düşünüyoruz buradaki maksat esnaflarımızın ekmeğini eritmek değil sonuçta esnaf da bizim vatandaşımız, biz vatandaştan yanayız´´ dedi.

Basın açıklaması sonrasında toplantıya katılan basın mensuplarına 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebeti ile plaket taktimi ve yaş pasta kesimi yapıldı. 

 

 

İlker Atasever Başkan Haberleri (Son 5)

 Savcılar Göreve Davet Ediyoruz.
İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever yazılı basın açıklaması yaparak savcılar göreve davet etti.
BÜYÜK TÜRK
 Halk Ekmek Açılırsa Belediyenin Yanındayız
Aylık basın toplantılarına devam eden İYİ Çorlu teşkilatı basın mensupları ile bir araya geldi. İYİ Parti Çorlu ilçe binasında bas
 Engelliler Günü Mesajı
İyi parti Çorlu ilçe başkanı M.İlker Atasever 3 Aralık engelliler günü ile ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Atasever açıklama
 Yeme içme sektörü zor durumda
İyi parti Çorlu İlçe başkanı M. İlker ATASEVER, pandeminin hızlanmasının ardından alınan önlemler çerçevesinde kapatılan ya d