Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek

(18.08.2021)         


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in Ergene’ye kazandırdığı sayısız eserlerden bir yenisi olan Atatürk Evi’nin Başkan Rasim Yüksel kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.


Trakya Kalkınma Ajansının desteklediği Ergene Belediyesinin projesini hazırladığı Atatürk Evi yüklenici firmanın iflas etmesinin ardından yarım kaldı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Atatürk Evi Projemiz kaldığı yerden devam edecek. Yüklenici firmanın işi yarım bırakmasının ardından yeni yapım işi için ihale gerçekleştirildi. Ergene Atatürk Evi yapımı yeniden başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Projede Atatürk Evinin yanı sıra Ergene Kent Müzesi, Göç anıtı ve Kent parkı gibi mekanları barındıran Kültür adası da inşa edilecek. Tamamlanacak projemiz ile sözlerimizi bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.


Halkımız İçin En İyisini Yapmaya Çalışıyoruz

Ergene halkımız için her zaman en iyisini yapmak için çalışıyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’ye daha öncesinde kazandırdığımız Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu, Velimeşe Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu, Ergene Belediyesi Gölet Kafe, Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi, Pınarbaşı, Esenler, Kırkgöz ve Misinli mahallelerine yaptığımız Düğün salonları ve Ergene’ye yaptığımız diğer yapılar gibi Atatürk Evi projemizi de yarım kaldığı yerden tamamlayacağız” dedi.


20 Yıllık Belediyelerin Çok Çok Önündeyiz

Başkan Yüksel, “Sıfırdan kurulan yeni bir İlçe olmamıza rağmen 20 yıllık belediyelerin çok çok önündeyiz. Eğitimden spora her alanda başarılı hizmetlerimiz var. Bu hizmetlerimiz kesintisiz bir şekilde katlanarak daha da artacak bundan kimsenin şüphesi olmasın, Ergene’de vatandaşa hizmet boynumuzun borcudur. Sağlık alanında da büyük bir ivme yakalayan belediyemiz diğer belediyelerde olmayan hasta nakil aracı ile İlçemizde bulunan hastaları bölge hastanelerine ücretsiz bir şekilde getirip götürüyor. Ayrıca engelli vatandaşlara engelli aracı, engelli yatağı desteklerinde de bulunurken, yeni doğan ailelerin bebekleri içinde yeni doğan paketi yardımında bulunuyoruz. Unutulmasın ki Ergene’de biz halkımız ile birlikte büyük bir aileyiz, onların iyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de yanlarındayız. 14 Şubat Sevgililer gününde ekonomik durumu olmayan çiftlerimizin tüm düğün ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılandı, yapılan sünnet şenliklerinde yüzlerce çocuğumuzu sünnet ettirdik, pandemi dönemin de Ergene’de kapı kapı gezerek vatandaşlarımıza maske, dezenfektan ve sıvı sabun dağıttık. Hiçbir zaman makamda oturan değil tam tersine daima sahada olan bir Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımıza hizmet verdik vermeye de devam ediyoruz. Sevgi Kenti Ergenemiz de tüm mahallelerimizde hizmetlerimiz oldu olmaya da devam edecek bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.


 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi