Bizi 2 Saat Dinleyin

(04.08.2021)         

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop´a sitem etti.
14. düzenlenen Çorlu Tarım Fuarı açılışında konuşan Tekirdağ´ın CHP´li Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak;
´´Sayın meclis başkanımızı da burada bulmuşken kendisine hem bir taleplerimizi iletelim hem de biraz sitem edelim.´´ dedi.

Sizi Seven 8 Belediye Başkanı Daha Var.
Albayrak ´´Sayın başkanım, birinci isteğimiz şu; siz buraya geldiğiniz zaman hep 4 tane belediye başkanı ile geliyorsunuz. Tekirdağ´ın 4 ilçe belediyesi Ak Partili ama biz de Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Onun için buraya geldiğiniz zaman 7 tane en az onlar kadar sizi seven, biri de büyükşehir belediye başkanı olmak üzere, 8 tane sizi seven yerel yönetim biriminin başındaki belediye başkanı var.´´ dedi.
 
Bizi 2 Saat Dinleyin
Konuşmasına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ´´Bizim ayrı ayrı değil, bizim 11’mizi bir de beni toplayın, bizi 2 saat kadar dinleyin, size anlatacaklarımız var. bazı işlerde sözün sizde sizde bittiğini de biliyoruz. O nedenle bunu sitem olarak değil, dost bir belediye başkanı olarak kabülünü arz ediyorum.´´ dedi.

Bayram´da 800 Bin Kişi Geldi
Albayrak ´´Bunun dışında en büyük sorunlarımızdan bir tanesi, bu bayram dolayısıyla Tekirdağ’ın nüfusu 1.081.000’den, 1.881.000’e çıktı. Yani 10 gün boyunca Tekirdağ’da birden bire 800.000 nüfus patlaması oldu. 
Şarköy’de de böyle oldu, Şarköy 32.500’dü 400.000’e çıktı. Ereğli’nin belediye başkanı burada, 26.500 olan nüfusu 350.000’lere çıktı, Kumbağ da Süleymanpaşa belediye başkanım burada 1.800 nüfusu olan Kumbağ 100.000 nüfus ağırladı. Yani birdenbire buralarda büyük hizmet ağırlığı oldu.´´ dedi.

İller Bankası Ödeneği Kış Nüfusuna Göre
Albayrak ´´Bütün bu saydığım belediye başkanlarının tamamının gelirleri, İller Bankası’ndan aldıkları para, Kış nüfusuna göre. Yazın birdenbire bu 7 ay boyunca, vatandaşlar artık 3 ay yaz tatilinden 2 ay önce geliyorlar 2 ay sonra gidiyorlar yani  7 ay Tekirdağ´da yaşıyorlar.´´ dedi.

İller Bankası Geliri Buna Göre Dengelenmeli
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ´´Onun için ne yapılır ne edilir, bütün ilçe Belediye Başkanı arkadaşlarımın sanırım ortak hislerine tercüme oluyorum, bir an evvel bu Yaz Kış nüfusuna göre dengelenecek bir İller Bankası gelirinin artmasında fayda var.bunu arz etmek istiyorum.´´ dedi. 

 

 

Kadir Albayrak Başkan Haberleri (Son 5)

 Yine Sosyal Medyadan Atıştılar
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan arasında Türk Hava Kurumuna
 Bizi 2 Saat Dinleyin
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop´a sitem etti.
 Son Ateş Sönünceye Kadar Desteğimiz Sürecek

Tekirdağ Büyükş

 Kurban Bayramında Şehir İçi Ulaşım Ücretsiz.
Kurban Bayramında Toplu Taşıma ve Mezarlık Servis Hizmetleri Ücretsiz

Kurban Bayramı dolayısıyla TEK
 15 Temmuz Mesajı
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayın