15 Temmuz Mesajı

(16.07.2021)         

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bugün 15 Temmuz Darbe Girişiminin 5´nci yıl dönümü. Milli egemenliğin teminatı olan demokrasimize ve en büyük değerimiz olan Cumhuriyet´imize inanç ve kararlılık içerisinde sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Devlet kurumlarına sızmış olan hain terör örgütünün mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimizi hedef alan bir darbe girişiminde bulundu. Darbe girişimi demokrasi kültürünü içselleştiren yurtsever halkımız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük bir bölümünün direnişi sonucunda engellendi. Ülke savunması için kullanılması gereken silahları halkımıza doğrultan hain darbeciler, 249 vatandaşımızı şehit etti.

98 yıl önce en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet´e kavuşan halkımız, demokrasimize sahip çıkma konusundaki kararlılığını 15 Temmuz´da ortaya koymuştur.

Kimden gelirse gelsin, demokrasi dışı her türlü müdahaleye karşıyız. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimize ve demokrasimize her koşulda sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Darbeleri önlemenin en etkili yolu demokrasinin güçlendirilmesidir. Bu sebeple Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında demokratik kurumlar daha da güçlendirilmeli, hukuk devleti ilkesi her alanda hâkim kılınmalı, yönetimde şeffaflık ortamı sağlanmalı ve tüm yönetim kademelerinde liyakat esas alınmalıdır.

15 Temmuz Darbe Girişiminin 5´nci yıl dönümünde, şehitlerimize Allah´tan rahmet ve gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Kadir Albayrak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı​

 

 

Kadir Albayrak Başkan Haberleri (Son 5)

 Yine Sosyal Medyadan Atıştılar
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan arasında Türk Hava Kurumuna
 Bizi 2 Saat Dinleyin
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop´a sitem etti.
 Son Ateş Sönünceye Kadar Desteğimiz Sürecek

Tekirdağ Büyükş

 Kurban Bayramında Şehir İçi Ulaşım Ücretsiz.
Kurban Bayramında Toplu Taşıma ve Mezarlık Servis Hizmetleri Ücretsiz

Kurban Bayramı dolayısıyla TEK
 15 Temmuz Mesajı
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayın