PAKOPa Ankarada Karşı Durduk

(17.06.2021)         

Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 1.İnceleme Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı, toplantıda Ergene Belediye Başkan Vekili ile Başkan Yardımcı yer aldı ve Ergene halkının hakkını koruyarak bu yapının kurulmaması için tüm mücadeleyi edeceklerini belirtti.

PAKOP’un Kurulmasına Sonuna Kadar Karşıyız

Ergene İlçesi Karamehmet mahallesine yapılması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda 1.İnceleme Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı. ÇED raporunun sunulduğu toplantıda Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i temsilen Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas ile Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Hülya İnci yer alarak Ergene halkının hakkını savundu ve bu yapının Ergene İlçesine kurulmasına sonuna kadar karşı çıktıklarını belirttiler.

Gerçekleşen toplantıda görüşlerini belirten Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, Karamehmet mahallesi 148 ada 1 parsel, 149 ada 1 parsel ve 150 ada 1 numaralı parselde kayıtlı btaşınmazlar; 24.08.2009 onay tarihli 1/100.000 ölçekli Trakya At Bölgesi Ergene Havzası Revizyon Çevre Düzeni Planında Tarım Arazisi olarak 22.08.211 onay tarihli 1/25.000 ölçekli Tekirdağ İl Çevre Düzeni Planında Tarımsal Niteliği 1. Öncelikli Korunacak Alan olarak planlanmış olup bu taşınmazlar aşırı yeraltı suyu çekim alanı’nda ve yeraltı suyu besleme alanı içinde yer almaktadır. Ayrıca söz konusu taşınmazlar Saray Ovası içinde bulunmaktadır görüşünde bulundu.

Havamıza, Suyumuza ve Toprağımıza Sahip Çıkıyoruz

Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas ayrıca, “Söz konusu bölge Ulaş, Karamehmet ve Velimeşe Mahallelerine yakın mesafede bulunuyor ve civarında mevcut OSB alanları olduğundan, proje kapsamında planlanan faaliyetler ile çevreye verilecek atıklar, İlçemizde yoğun biçimde yapılan tarım faaliyetlerini olumsuz etkileyecek ve faaliyetler sonucu çıkacak emisyon ve dumanların çevre yerleşmelere rahatsızlık verebileceği öngörülmektedir. Sınırlarımız içerisinde mevcutta fazla olan sanayi alanlarına yeni sanayi alanlarının eklenmesi hem çevre ve insan sağlığı hem de bahsi geçen mahkeme kararlarına ve plan bütünlüğüne aykırılık teşkil ettiğinden tarafımızca uygun görülmemektedir” dedi.

Ankara’da gerçekleşen toplantıda Ergene halkının hakkını sonuna kadar savunan Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas ve Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Hülya İnci, Ergene’nin suyuna, havasına ve toprağının kirlenmesine izin vermeyeceğiz, Ergenenin toprakları ve halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir” dendi.

 

 

Rasim Yüksel Başkan Haberleri (Son 5)

 Ergene Atatürk Evi Kaldığı Yerden Devam Edecek


 200 KM Yol Yaptık


 PAKOPa Ankarada Karşı Durduk
Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantı salonunda Karamehmet mahallesine kurulması planlanan 200 tesisli Plastik İhtisa
 Engelli Abalarını Ücretsiz Bakım Onarım
Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Ergene Belediye
 2. El Giyim Mağazamız Yeni Yerinde

rgene Beledi