Ahilik Haftası İçin Çorludan Aday

(31.05.2021)         

Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Turna yapmış olduğu açıklamada;
Tekirdağ Valiliğimiz tarafından yılın Ahisinin seçilmesi için Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizden aday gösterilebilecek esnaflarımızın belirlenmesi istenmiştir.
Odalar birliğimiz de ilçelerimizde bulunan tüm esnaf odalarından üyeleri arasında mesleki onur belgesi, ustalık belgesi ve diğer belgelere sahip olan mesleğinde örnek teşkil eden üyeleri arasından aday çıkarması talebinde bulunmuştur. 
Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bizler de Türkiye´de çok az sayıda kişinin yapmış olduğu, tedavi sırasında ölen ya da doğada ölü bulunan yaban hayvanlarının tahnit yöntemiyle adeta yeniden hayat verilerek yaşatmaya çalışan Selçuk Karaköy’ü aday olarak göstermiş bulunmaktayız. 
Üyemiz telef olup giden hayvanları, yok olup gitmesi yerine ölümsüzleştirerek milli parklarda sergilenmesi ve çocukların, gençlerin, doğa sevdası duyan tüm insanların yabani hayvanları görebilmesi için hazırlamaktadır. Zor ve unutulmak üzere olan bir mesleği icra eden üyemiz Selçuk Karaköy’ü odamız ve ilçemiz adına tebrik ediyorum. Esnaf ve Sanatlar Odası  Başkanı Murat Turna; son olarak söylemek isterim ki aday olarak valiliğimize sunulan tüm esnaflarımız eminim mesleğinin “ Ahisi” olmayı gerçekten hakeden
ve örnek teşkil eden kişilerdir. Yapılacak olan bu güzel ve anlamlı seçimin şehrimiz adına hayırlı olmasını temenni eder, tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını şimdiden kutlarım.

 

 

Murat Turna Başkan Haberleri (Son 5)

 Haberimiz Olmadı
22 Haziran 2021 tarihi saat 10.30 da Çorlu Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen, Çorlu Entegre Katı Atık Tesisi Çevresel Etki Değerle
 Ahilik Haftası İçin Çorludan Aday
Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Turna yapmış olduğu açıklamada;
Tekirdağ Valiliğimiz tarafından yılı
 Esnaf Zor Durumda Acil Cözüm
Çorlu Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı yazılı açıklama yaparak pandemi sürecinde esnafın çok zor durumda olduğunu kaydetti.
 Basın Açıklaması
Esnaf ve sanatkarlar olarak zor bir yıl geçirdik. Pandemiyi en iyi yöneten ülkeler sıralamasında 15. Sıradayız. Emeği geçen h
 Esnaf kepenk kapatma aşamasına geldi

Koronavirüs ‘ün&nbs