23 Nisan Mesajı

(23.04.2021)         

Tam bağımsızlık ve ulusal egemenlik temellerinde yükselen Cumhuriyetimiz, 98 yıldır kimsesizlerin kimsesi olmaktadır. Cumhuriyetimizin bu niteliğinin en önemli unsuru ulusal egemenliktir. Cumhuriyetimiz gücünü, ulusun egemenliğinden ve Türk Milletinin bizzat kendisinden almaktadır.
Anayasamızın 6. Maddesine göre de “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir. Türk Milleti, egemenliğini, Anayasa´nın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır. Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz.” Ulusal egemenlik ve kuvvetler ayrılığı kavramı bir bütündür. Birbirini denetleyen ve birbirinden ayrılmış yasama, yürütme, yargı erklerinin olmadığı bir toplumda ulusun egemenliğinden söz edilemez. 
Dünyada ilk kez bir ulusal bayram çocuklara armağan edilmiştir. Bütün ümidim gençliktedir sözüyle, Cumhuriyeti gençlere emanet eden büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hiç şüphesiz ulusal egemenliği de gençlere emanet etmiştir. Milli mücadele yıllarından bu yana, milletçe verilen mücadeleyi daima ulusal egemenlik esasına göre yürüten Atatürk, her zaman Türk milletinin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisinin önemine ve gücüne inanmış, milletimizin gerek Kurtuluş gerek Kuruluş gerekse devamındaki süreçlerini daima mecliste alınan kararlara göre belirlemiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, büyük bir tarihi birikimi barındıran Gazi bir meclistir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, halkın iradesinin oluştuğu ve yönetime yansıdığı yasama organıdır. 
Ülkemizin en kısa zamanda güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmesi, ulusal egemenliğin ve demokrasinin güçlendirilmesinde de önemli bir rol oynayacaktır.
Bu düşüncelerle, öncelikle vatanımızı işgalden kurtaran, Cumhuriyetimizin kurucusu, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” esasından hiç ayrılmayan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız için canlarını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, Tüm milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI kutluyoruz. 
İnanıyoruz ki, önümüzdeki 23 Nisan’ı tüm milletimizle meydanlarda coşku içerisinde kutlayacağız.

 

 

Erdinç Yılmaz Başkan Haberleri (Son 5)

 Doğruları Yazmaya Devam Edeceğim
CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz yaptığı açıklamada ´´Kapaklı siyaset tarihi hiç bu kadar hareketli ve skandallarla dolu bir
 Yaşasın 1 Mayıs
Emeğin başkenti Kapaklımızda yaşayan, çalışan, hayatını sürdüren tüm emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun! B
 23 Nisan Mesajı
Tam bağımsızlık ve ulusal egemenlik temellerinde yükselen Cumhuriyetimiz, 98 yıldır kimsesizlerin kimsesi olmaktadır. Cumhuri